PL EN RU IT

Mozaika to sztuka starożytnej proweniencji, która pomimo zmieniających się na przestrzeni wieków, wykorzystywanych materiałów i technik, nadal pozostaje rzemiosłem wykonywanym ręcznie. Nadal jest sztuką zamkniętą w rękach artystów, którzy umiejętnie dobierając kolory materii i obrabiając każdy kawałek, tworzą tzw. wieczne obrazy.

Trwałość mozaiki jest jej niezaprzeczalnym atutem, stąd wielorakie zastosowanie tej techniki zdobniczej. Poczynając od ścian, podłóg poprzez meble, ramy do luster, kominki, przedmioty użytkowe,wanny. W czasach współczesnych mozaika ekspansywnie wkroczyła do naszych domów. Na ścianach i podłogach można często podziwiać wspaniałe realizacje wykonane tą starożytną techniką.

Nasza firma używa materiałów wyprodukowanych przez mistrzów szkła weneckiego- firmę SICIS. W ofercie posiadamy poza typowymi dekorami stosowanymi we wnętrzach, także portrety, kopie malarstwa, pejzaże oraz prace zaprojektowane przez klientów. Większość realizacji prezentowana w naszej galerii jest unikatowa i to przesądza o ich walorze oraz wartości. Zapraszamy.